Streptokill: Účinný lék na bolest v krku

Streptokill

Co je Streptokill a jak působí na bolest v krku?

Streptokill je léčivo ve formě spreje určené k léčbě bolesti v krku. Obsahuje účinnou látku benzoxoniumchlorid, která má dezinfekční a protizánětlivé účinky. Po aplikaci na postiženou oblast se látky obsažené v Streptokillu rychle absorbuje a působí lokálně na sliznici hrdla. Tím dochází k potlačení bolesti a otoku v krku, což napomáhá ke zklidnění příznaků zánětu.

Jaké jsou hlavní účinky léku Streptokill?

Hlavní účinnou látkou léku Streptokill je benzalkoniumchlorid, který má antiseptické a antimikrobiální vlastnosti. Tato látka pomáhá ničit bakterie a mikroby v krku, což napomáhá rychlejšímu hojení infekce a zmírnění bolesti. Další složkou je mentol, který má mírně chladivý efekt a přispívá k pocitu uvolnění a osvěžení v krku. Díky kombinaci těchto látek lék Streptokill účinně potlačuje zánět v krku a zmírňuje bolest spojenou s infekcí.

Dávkování a způsob užití Streptokillu.

Dávkování léku Streptokill je velmi jednoduché. Doporučená dávka pro dospělé a děti od 12 let je 1 tableta každých 4-6 hodin, maximálně však 5 tablet za den. Tabletu je třeba pomalu rozpusť v ústech, není potřeba ji zapíjet vodou. U dětí ve věku 6-12 let se doporučuje poloviční dávka - tedy polovina tablety každých 4-6 hodin. Důležité je dodržovat doporučený interval mezi jednotlivými dávkami a nepřekračovat maximální denní dávku.

Bezpečnostní opatření a možné vedlejší účinky.

Bezpečnostní opatření při užívání léku Streptokill zahrnují dodržování doporučeného dávkování a nedoporučuje se překračovat maximální denní dávku. Je důležité nepodceňovat alergické reakce na lék a v případě jakýchkoli neobvyklých symptomů, jako jsou otoky či svědění, je vhodné okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Mezi možné vedlejší účinky patří například zažívací potíže, bolest hlavy nebo ospalost. U některých jedinců mohou také nastat alergické reakce ve formě vyrážek či dušnosti. Doporučuje se konzultace s lékařem před zahájením léčby Streptokillem, zejména u pacientů s chronickými onemocněními nebo u těhotných žen.

Kdy a pro koho je vhodné užívat Streptokill?

Streptokill je vhodný pro dospělé a děti od 6 let trpící bolestí v krku způsobenou bakteriální infekcí. Je určen pro pacienty s potvrzenou infekcí streptokoky nebo jinými citlivými bakteriemi. Před užitím je důležité konzultovat lékaře, zejména pokud máte alergie nebo užíváte jiné léky. Těhotné ženy a kojící matky by měly také konzultovat s lékařem před použitím Streptokillu. Není vhodný pro osoby s alergií na některou z jeho složek.

Dostupnost a cena léku Streptokill na trhu.

Dostupnost léku Streptokill je velmi dobrá, jelikož se jedná o volně prodejný lék, který lze zakoupit v lékárnách bez lékařského předpisu. Cena za balení léku se pohybuje kolem 150-200 Kč za obvyklou velikost balení, což z něj činí cenově dostupnou volbu pro řešení bolesti v krku. Lék je běžně dostupný po celé České republice a není tedy problém ho sehnat v potřebné situaci.

Publikováno: 02. 03. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Alexandra Krejčíková

Tagy: streptokill | lék na bolest v krku